23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Maskinregisteret
Annonse
Annonse

Lette, små sidekanalblåsere gir mye trykk

Nessco introduserte den nye serien med sidekanalblåsere 2BH8 fra Elmo/Rietschle på Den Tekniske Messen.
Annonse

Sidekanalblåserne kjøres med høyhastighetsmotor og kommer opp i hastighet på 14.000 RPM. Dette gjør at kapasitet og trykk blir enormt i forhold til størrelse. - Faktisk har disse halv størrelse og vekt i forhold til tradisjonelle sidekanalblåsere, forteller Roy Mikalsen, produktansvarlig Vakuum i Nessco AS. Reguleringsområdet på 2BH8 er fra 200m3/t og opptil 950 m3/t. Trykkområdet opptil 750 mbar overtrykk og som vakuumpumpe ned til 550 mbar undertrykk.

Annonse

Tenk helhetlig!

På standen til Nessco AS mener Morten Krågå, salgssjef i Nessco AS, at maskinleverandører bør tenke helhetlig når de leverer maskiner og utstyr.

Annonse

- Jeg oppfordrer maskinleverandører til å se helheten, det vil si å inkludere trykkluft og tørkesystemer når de leverer sine maskiner. Totalleveranser er det kunden ønsker, så snakk med oss om hvordan vi kan jobbe sammen, sier Morten Krågå.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.079|