23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Maskinregisteret
Annonse
Annonse

Kyocera med ny generasjon skjær

Kyocera lanserer CA5, en helt ny generasjon skjær for dreiing i stål.
Annonse

For en prosessikker produksjon har Kyocera alltid fokusert på optimal sponkontroll og tilgodeser markedet med et bredt tilbud av sponbrytere for ulike applikasjoner. Dette gjelder også den nye CA5 serien som med sine nye sponbryteralternativ som blant annet skal gi et bredere matningsområde og lavere varmeutvikling.

Annonse

Lengre levetid

Den nye belegningsteknikken gir, i følge produsenten, 40 prosent bedre vedheftstyrke mot hardmetallsubstratet. Dette gir dreieskjæret redusert og mer kontrollert verktøyslitasje.

Annonse

Serien har også et nyutviklet hardmetallssubtrat med 10 prosent større hardhet ved høye arbeidstemperaturer. Det innebærer at dreieskjæret motstår plastisk deformasjon og gir forbedret livslengde på verktøyet ved høyeffektiv maskinering.

Annonse

Den jevne og glatte overflatestrukturen gir lavere friksjon som reduserer oppbyggingen av løsegg og varmeutvikling, samt genererer mindre skjærekrefter. Dette gir dreieskjæret lengre livslengde.

Annonse

Serien kompletteres også med tre nye sponbrytere PP, PQ og PG for optimal sponkontroll.

For mer informasjon besøk: www.kyocera-unimerco.no

Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|instance-web03