23948sdkhjf

Ceratizit med MaxiMill – Tangent

Ceratizit presenterer den tangentielle WSP fresen MaxiMill – Tangent. De tre variantene imponerer ifølge verktøyprodusenten med maksimalt tanninngrep.

Hva om du som maskinoperatør ikke lenger kan se prosessen på grunn av forstyrrende konturer? Når planfreser allerede er ute av løpet, og høye overheng gjør stabil, vibrasjonsfri maskinering umulig? Det som høres håpløst ut trenger, ifølge verktøyprodusenten, bare det riktige verktøyet – som den nye MaxiMill – Tangent fra Ceratizit. Denne tangentielle vendeskjærfresen viser at den tåler juling, spesielt ved maskinering av stål og støpte komponenter.

Allsidig utvalg

MaxiMill – Tangent muliggjør stabil og samtidig myk skjærende bearbeiding. Utviklerne hos Ceratizit satte stor pris på en jevn avfasingsprofil over hele skjærekantlengden til de presisjonsslipte vendeskjærene (WSP). Med et bredt produktspekter av holdere og WSP med fire skjærekanter i størrelsene -09 og -13, tilbyr verktøyprodusenten et allsidig utvalg for ulike bruksområder.

WSP med stabile skjærekanter

Vendeskjærene til MaxiMill – Tangent er optimalisert for maskinering av ISO P- og ISO K-materialer. Maksimal skjæredybde for -09 WSP er 8 mm, mens den større varianten er 12 mm. De universelle –M50 og –F50 tilbys som sponføringstrinn. En lavere radiell avlastningsvinkel øker stabiliteten til skjærekanten.

I tillegg er en skjærekant integrert, noe som gir en rekke fordeler: Den tillater jevn materialfjerning, noe som resulterer i en jevnere komponentoverflate. Videre fordeles skjærekreftene jevnere.

MaxiMill – Tangent er tilgjengelig i tre holdervarianter – fra 25 mm til 125 mm: som skru-på-fres, skru-inn-fres og med sylindrisk skaft. De store og stabile, integrerte støtteflatene for WSP gir ekstra stabilitet og pålitelighet. En annen fordel med den tangentielle oppspenningen: Sammenlignet med radielle systemer kan betydelig flere vendeskjær monteres på freselegemet – for maksimal skjæretetthet og effektivitet. Og for å opprettholde kostnadseffektiviteten under verktøyskift kan WSP enkelt og raskt roteres, snus og byttes ut.

- Takket være den superstabile konstruksjonen, de kraftige firekantede vendeskjærene og den tangentielle klemmen til MaxiMill – Tangent, kan komponenter med forstyrrende konturer nå maskineres enkelt og økonomisk – med innebygd mateturbo, sier produktsjef Robert Frei fra Ceratizit.

Tangential til Feed Turbo

Hvordan fungerer MaxiMill – Tangent sammenlignet med et konvensjonelt hjørne- og planfresesystem? Under GGG-50-maskiningen viser den frem sine evner uten begrensninger: Med en holderdiameter på 63 mm, seks skjærekanter i bruk, en skjæredybde på 2 mm og en skjærebredde på 35 mm, hadde, ifølge verktøyprodusenten, et sammenlignbart konkurranseverktøy ingen sjanse. Den klarte 12 komponenter, mens MaxiMill – Tangent var i stand til å produsere totalt 27 deler.

Innvendige kjølekanaler mot sponblokkering

Optimal sponkontroll er en avgjørende suksessfaktor ved skulder-, hjørne- og planfresing. For dette er MaxiMill – Tangent avhengig av hele sin konstruksjon, inkludert de interne kjølekanalene. Dette forhindrer ifølge Ceratizit ødeleggende sponstopp, forbedrer overflatekvaliteten på komponenten og forlenger verktøyets levetid betydelig.

For mer informasjon se: www.obve.no og www.ceratizit.com

Kommenter artikkelen
Anbefalte artikler

Nyhetsbrev

Send til en kollega

0.094