På automatica-mesen som arrangeres i München fra 24. – 27. juni i år vil Schunk presentre hele sin bredde, men det er ikke alltid mulig å ta til takke med en standardkomponent. Til dette formålet finnes Schunk Engineering: Fra en enkel tilpasning til komplekse individuelle klemme- eller automatiseringsløsninger som må utvikles fra bunnen av, alt er mulig.
AnnonseI tillegg til sin omfattende komponentportefølje av høy kvalitet, tilbyr Schunk en velprøvd ingeniørprosess som har blitt optimalisert over flere tiår for utvikling av tilpassede løsninger.
Humanoid robotikk – fremtiden for automatisering
I dag er industriroboter og samarbeidende roboter uunnværlige i automatiseringen av produksjonsprosesser. De øker produktiviteten, forbedrer produktkvaliteten og letter den fysiske arbeidsbelastningen for ansatte. Det neste evolusjonære stadiet vil være humanoide roboter: de vil være i stand til å håndtere mer komplekse systemer og jobbe i svært dynamiske miljøer. Schunk tilbyr passende «end-of-arm»-komponenter for alle typer robotikk, fra industriell robotikk til coboter og humanoid robotikk, inkludert åpne digitale komponenter.
AnnonseFor å oppleve nyhetene besøk Schunk som stiller ut på automatica i hall A5, stand 401 og 501.
For mer informasjon se: www.schunk.com og www.automatica-munich.com
Annonse